Туристам
Опубликовано в рубрике: Краєзнавство

Краса природи та історичні надбання мешканців Дубенщини дарують для відвідувачів давнього краю чимало нових відомостей. Місто Дубно відоме з 1100 року із рядків “Іпатіївського літопису”, з кожним століттям поповнюючи свої здобутки працею та досягненнями історичних постатей, умілих митців, майстрів творчої та робітничої справи. Про місто, яке пригортають води давньої річки Ікви, письменники створювали повісті та вірші, художники знаходили натхнення для нових картин, а відвідувачі, не дивлячись на статки, прихилялись до святинь Дубенського краю. У своїх творах про Дубно та його мешканців писали Тарас Шевченко і Микола Гоголь, його відвідували торгівельники виробів ливарництва, ковальства, ювелірного мистецтва, яким не було рівних у Європі. У місті відбувались  Дубенські контракти, ярмарки, на які з’їжджались люди звідусіль. Військові дійства XVIII – початку XIX століття спрямовували у Дубно гетьмана Івана Мазепу, шведського короля Карла XII, царя Петра I, полководців Суворова та Кутузова. У місті побували відомі українські та зарубіжні митці: Леся Українка, Улас Самчук, Оноре де Бальзак, Олена Теліга, Адам Міцкевич. Усіх гостей вітають давні споруди міста:

Напрямок вулицею Т. Шевченка

•          Дубенський історико-культурний заповідник, де відвідувачів зацікавить замок, збудований 1492 року князем Костянтином Острозьким, поруч розташований палац князів Любомирських XVIII століття, надбрамний корпус, фортечні укріплення XVII століття. У залах Дубенського історико-культурного заповідника діють виставки “Скарби наші духовні”, виставка картин українських митців, створюються краєзнавчі виробів місцевих майстрів. У стінах заповідника відбуваються творчі дійства, свята, наукові виступи; Державний історико-культурний заповідник «Дубно» знаходиться за адресою вул.. Замкова,7, тел. (03656) 4-39-86.

•          Будинок, де мешкав відомий польський освітянин Тадеуш Чацький, який створив Кременецький музей та чимало народних шкіл та училищ Волинської губернії. На будинку, де у 1813 році спочив діяч культури знаходиться дошка Тадеушу Чацькому.

•          Будівля колишньої гімназії другої половини XIX століття, де тепер знаходиться Дубенська школа №1. Випускниками гімназії у 1930-х роках стали відомий археолог, доктор історичних наук Ігор Свєшніков, краєзнавець Василь Лозов’юк, талановиті знавці історії Шумовські, пілот, який здійснював відважні вильоти у Другій світовій війні Станіслав Скальський;

•          Монастир Кармеліток, створений у 1660 році.

Напрямок “Майдан Незалежності – Спасо-Пребраженська церква”

•          Колишня Ринкова площа XVIII – початку XIX століття, розташована  поблизу Майдану Незалежності;

•          Костел Яна Непомука 1832 року, римо-католицький храм, діяльність якого була зупинена радянським керівництвом та відновлена у Незалежній Україні мешканцями міста і польським товариством;

•          Будинок контрактів XIX століття;

•          Синагога XVI століття, храм, який відвідувала єврейська частина мешканців. Згодом, у роки Другої світової війни стала однією із будівель єврейського гетто;

•          Свято-Іллінський собор 1908 року;

•          Монумент Тарасу Шевченку, створений скульптором О. Скобліковим на кошти мешканців міста;

•          Спасо-Пребраженська церква XVII, яка діє поблизу місця, де знаходився Спасо-Преображенський чоловічий монастир XV століття. Будівля монастиря була збудована за сприяння князя Костянтина Івановича Острозького. Діяльність храму молитвою та працею підтримував Іов Почаєвський. Церква та монастир знаходились на острові, тепер приєднаного до міста.

Напрямок “Свято-Миколаївська церква – Луцька брама”

•          Костел Бернардинів XVII століття, тепер Свято-Миколаївський собор. Поблизу будівлі знаходиться місце підземного ходу, про який розповів Микола Гоголь у творі “Тарас Бульба”. У храмі знаходиться місце спочинку людей, які загинули від куль військових НКВД 24-25 червня 1941 року;

•          Луцька брама XVI століття, збудована за сприяння князів Острозьких. Будівля знаходилась біля давнього в’їзду у місто. У роки Другої світової війни у приміщенні Луцької брами знаходилася в’язниця, де перебували українці, які боролися за свою державність.

Напрямок “Свято-Георгіївська церква – собор Покрови Пресвятої Богородиці”

•          Свято-Георгіївська церква 1700 року;

•          Церква на Підборцях, до створення якої поруч діяв Свято-Вознесенський жіночий монастир, який розпочав діяти у 1592 році та завершив її у 1832 році;

•          Собор Різдва Пресвятої Богородиці у селищі Страклів 1665 року, на місці якої діяв монастир. Церква містить чимало важливих для людей святинь, однією із них є кивот із мощами дев’ятьох святих;

•          Собор Покрови Пресвятої Богородиці 1995 року, один із найновіших храмів Дубна.

Напрямок “місто Дубно – село Тараканів”

•          Місце спочинку воїнів Великої Вітчизняної війни 1941-1944 рр. поблизу Дубенського автовокзалу;

•          Скульптура, створена на місці найбільшої танкової битви Великої Вітчизняної війни, яка відбулася у червні 1941 року на шляху Луцьк-Дубно-Броди;

•          Тараканівський форт XIX століття. Військову споруду в 1890 році відвідав цар Олександр III із сім’єю.

Напрямок “місто Дубно – село Онишківці”

•          “Тарасове джерело” у с. Підлужжя, де митець зупинявся для відпочинку, прямуючи у м. Кременець;

•          Джерело Святої Праведної Анни у с. Онишківцях. Вода із джерела дарує здоров’я для людей, а молитва у храмі жіночого монастиря Святої Праведної Анни допомагає знаходити життєву віру та натхнення.

Напрямок “місто Дубно – село Плоска, село Семидуби”

•          Щороку до місця, яке розташоване між селом Плоска та селом Семидуби приїжджають чимало українців, які знають і шанують відважну боротьбу 200 козаків, які 1651 року обороняли шлях відступу війська запорозького з поля Берестецької битви. Місце спочинку козаків та храм поруч із ним відомі як “Козацький редут”, пам’ять про який люди оберігають і досі.

Напрямок “місто Дубно – село Залужжя”

•          Село Залужжя розташоване поруч із гірською місцевістю, вкритою лісом. Одна із гір є святинею, на ній перед людьми з’явилася Богородиця. Місцеві мешканці спільними зусиллями збудували храм та шлях, яким можна було дістатись, щоб прихилитись до шанованого людьми святого місця.

Потрапити у Дубно можна автомобільними шляхами “Київ – Львів”, “Тернопіль – Брест”, та заліницею “Здолбунів – Львів”. Сусідніми із містом Дубно є Кременець, Радивилів, Рівне, Луцьк, Млинів, Здолбунів, Острог. Залізничний вокзал розташований на вул. Залізничній, 57, тел. 2-20-07, автовокзал – на вул. Забрама, 26, тел. 4-26-32

У місті Дубно можна не лише дізнатись чимало цікавого з історії краю, але й відпочити на святкових дійствах. Гостей та місцевих мешканців щороку радує свято дитячої творчості “У вирі танцю”. Щирі усмішки юних учасників Дубенщини та сусідніх міст, підтримка батьків та щедрі оплески  глядачів створюють неймовірне дійство, де усіх єднає танець та дитяча творчість.

Приємний настрій та гарне спілкування для усіх створює фестиваль “Різдвяні піснеспіви”, де настоятелі храмів Дубенського краю, учасники хорів та прихожани церков міста і району радісними пісенними творами та щирою молитвою вітають усіх людей із Різдвом Христовим. Фестиваль поєднує усі храми добром та взаєморозумінням, щастям спільно зустрічати свято.

Яскраве знайомство із національними культурами мешканців України та сусідніх держав можна здійснити на фестивалі “У родинному колі”. Учасники із областей України, сусідніх держав, керівники обласних та місцевих управлінь, консульств краще пізнають національні надбання виконавців, отримують натхнення у творчості талановитих знавців пісні, танцю та народної майстерності. Дійство сприяє гарним стосункам національностям України та сусідніх держав, дружбі творчих людей, відпочинку гостей у давньому Дубні.

Огляд дитячих умінь учасників із України та країн  Європи у фестивалі “Котилася торба”. Діти прямують у Дубно, щоб спільно подарувати красу мистецтва  свого народу. Учасники не  лише знайомляться із містом, дарують свою творчість учням навчальних закладів Дубна, але й змагаються за спортивні нагороди.

Прихильники музики і талановитих її виконавців зустрічаються на фестивалях “Тарас Бульба” та “Dubno rock city”. Дійства, які варті достойного ставлення, вони  допомагають молоді розвиватись, здобувати нагороди та пошану своєю творчістю. Фестиваль “Тарас Бульба” створений 1991 року, його найважливіше спрямування – підтримувати цікавість до української культури, давати натхнення для написання нових пісень, віднаходити талановитих людей. За роки, які триває дійство, чимало виконавців зуміли стати відомими. Гучна музика збирала у Дубні виконавців не лише з України, а й із Австрії, Росії, Словаччини, Німеччини, Канади, Бельгії, Польщі, Франції, Молдови та Білорусі.

Фестиваль “Dubno rock city” сприяє творчості місцевих виконавців, даючи можливість молодим гуртам розвиватись для нових здобутків.

Дізнатись про визначних дубенчан можна, побувавши на святі пошани та вдячності за досягнення “Кришталевий жолудь”. Місцеві мешканці обирають найбільш достойних людей, чиї знання та праця доповнюють шлях розвитку Дубенщини майстерністю та повагою до своєї справи.

Для гостей міста відкриті місця для розташування та відпочинку:

Готель-ресторан “Дубно”: Рівненська обл., м. Дубно, вул. Д. Галицького, 9

тел/факс: (03656) 4-10-86, 4-18-02, тел. ресторану: (03656) 4-18-81

Кімната (люкс) – 300-400 гривень;

Одномісна кімната – 204 гривні;

Двомісна кімната – 54 гривні за одне ліжко;

Тримісна кімната – 48 гривень за одне ліжко

Готель-ресторан “Едем”: Рівненська обл., м. Дубно, вул. Стара, 2

тел.(03656) 4-25-50, 4-26-50

тел.моб. +380993015026

Кімната (люкс) – 300 гривень;

Двомісна кімната (напівлюкс) – 200 гривень;

Чотиримісна кімната (із заселенням не менше 2-х людей) – 50 гривень за одне ліжко

Готель-ресторан “Antique house”: Рівненська обл., м. Дубно, вул. Замкова, 17

тел.+380505795905

e-mail: antique_house@mail.ru

Кімната (люкс) – 680 гривень;

Одномісна кімната – 300 гривень;

Двомісна кімната – 350 – 430 гривень

Мотель “Вежа”: Рівненська обл., м. Дубно, вул. Залізнична, 51а

тел. +380505155802

Одномісна кімната – 100 гривень;

Двомісна кімната – 120 гривень

Місто Дубно із радістю вітає людей, які з добром та повагою відвідують його давні вулички!  Приїздіть в наше місто,  милуйтесь і захоплюйтесь ним.

dubnomcb @ 16:06

Нет комментариев к этой статьи.

Добавить комментарий

(обязательно)

(обязательно)


Instruction for comments :

You can use these tags:
XHTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>RSS лента для чтения комментариев к этой статье | Обратная ссылка URI