Літературна світлиця «Мистецьким зорепадом квітнуть таланти»
Опубликовано в рубрике: новини andПублікації

У нашому місті стало уже традицією  щорічно в день святкування міста 25 серпня проводити свято книги та засідання літературної світлиці «Мистецьким зорепадом квітнуть таланти». На цьому святі презентуються нові книги, які вийшли в нинішньому році наших письменників-земляків. Ось одна з них.

Дорогою ціною давалась незалежність для багатьох наших краян. ГУЛАГи, тюрми, уранові  рудники та золоті копальні, втрачене здоров’я, а в когось -  життя , нездійсненні надії  і палка віра в те, що ми з вами будемо жити достойно і гарно – такою була тернова дорога України. До слова ми запрошуємо того,  хто втілив мрію Михайла Яковича Макарука і випустив  його книгу «Доля селюка» .

З’явилося і  ще  декілька нових книг для дітей та юнацтва. Це і «Зайчики-косарики» Сергія Рачинця,  і «Зимова казка» Євгенії Комісарук, «Хранитель святині» Валерія Козачука.

Плідно працювали у цьому році і викладачі педагогічного коледжу РДГУ. Зокрема з’явився  новий підручник, створений завучем цього навчального закладу –

Вірою Семещук « Історія України в коротких конспектах».

Приємно, що у зорепаді талантів засвітилися і нові зорі юних дубенчан. На нашому святі присутні і ті, світло обдарування, яких спалахнуло ще на перших Зльотах творчої юні. Це, Мар’яна  Росоловська, Людмила Гайдук, Світлана Марчук, Ірина Домбровська, Ірина Стрикель, Світлана Шевчук , Юлія Лісовська і багато інших.

Стало традицією на святі  Дубенська організація  Національної спілки письменників України на чолі з місцевою владою  вручають  Міжнародну  літературно-мистецьку премію імені Авеніра Коломийця . В нинішньому році була вручена  така премія мешканці  чеського міста Праги, Ірені Малійській  за посилення українсько-чеських взаємин.  І саме ця чудова людина подарувала  ці кошти на книговидавничу справу в місті Дубні. Її життя – це суцільна і довга дорога боротьби за утвердження ідеалів справедливості.

Щороку літературно-мистецько-краєзнавчий альманах «Погори на» друкує більшу третину творів дубенчан. До цієї благородної справи долучився редактор цього видання млинівчанин Євген Цимбалюк. Цього року він став лауреатом Міжнародної літературно-мистецької премії імені Авеніра Коломийця, з чим його і вітаємо.

Народне пісенне мистецтво здавна посідає почесне місце серед духовної культури нашого народу. Галина Мосійчук відома українська композиторка і виконавиця власних пісень. Її твори неодноразово звучали по українському радіо, на музичних конкурсах, на космічній орбіті. Вона приймає саму активну участь у проведенні літературних вечорів, тому нам дуже приємно, що її нагороджено премією імені Авеніра Коломийця.


dubnomcb @ 16:20

Нет комментариев к этой статьи.

Добавить комментарий

(обязательно)

(обязательно)


Instruction for comments :

You can use these tags:
XHTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>RSS лента для чтения комментариев к этой статье | Обратная ссылка URI